niedziela, 4 sierpnia 2013

Informacja: Wiktor i Angelika - Miłość w pensjonacie

Kilka słów wstępu: Domowa Dyscyplina, w skrócie DD to styl życia, to nie chwila w sypialni, to codzienność. Domowa Dyscyplina to swojego rodzaju kontrakt niepisany między dwojgiem dorosłych ludzi. DD jest równe harmonii, czy akceptowalnej patologii? Ta powieść to tylko fikcja literacka, pokazująca do czego może (nie musi) prowadzić taki model związku.

Kilka słów o powieści: Pierwsza część nosi tytuł Miłość w pensjonacie to niebanalna opowieść o banalnym związku. Na pierwszy rzut oka to historia jakich wiele. Przystojny, postawny, bogaty właściciel pensjonatu i jego pracownica - recepcjonistka. To coś jak szef i sekretarka, ale jednak opowieść różni się od pozostałych tego typu.
Wiktor to arogancki mężczyzna, pewny siebie, władczy i dominujący, wydaje się nie mieć serca, albo mieć je zamienione w głaz. Dzięki pewnej kobiecie zaczyna czuć coś więcej niż obowiązek i materializm. Co takiego ma w sobie Angelika, że Wiktor jest nią zainteresowany? Czy młodej pracownicy uda się zmienić coś w jego zachowaniu i postawie? Czy warto się angażować w związek z kimś takim jak on jeśli zajdzie taka możliwość? To opowieść o męskiej dominacji, patriarchacie, codzienności. To opowieść o dwóch skrajnie różnych połówkach serc, które się spotykają. To o miłości pełnej poświęceń, bólu, konsekwencji. Z powodu zainteresowania ową powieścią, która przewyższyła znacznie wyobrażenia autora, postanowił on napisać wydać jeszcze kilkanaście części Wiktora i Angeliki... prace nad kilkoma dobiegły już końca, reszta jest na etapie tworzenia.

Kilka słów o autorze: Autor trafił kiedyś w sieci na dość kontrowersyjną stronę, zainspirowany nią postanowił stworzyć opowiadanie. Założył blog i tam umieścił pierwszy rozdział. Blog zdobył popularność. W tym czasie na rynku pojawiła się powieść "50 twarzy Grey'a". Tychon postanowił więc spróbować. Co prawda jego bohater - Wiktor Peterwas nie ma za wiele wspólnego ze słynnym Christianem Greyem. Jedyne co ich łączy, to tylko i wyłącznie to, że obaj postanowili wychować swoją kobietę.

(Jeśli ktoś ma ochotę zapoznać się z całą powieścią proszę przejść do strony Wiktor i Angelika, która znajduje na górze, zaraz pod tytułem bloga.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz